Rzeka

Bytomka - rzeka w południowej Polsce w województwie śląskim. Swoje źródła bierze na terenie miasta Bytom. Przepływa kolejno przez Bytom, Rudę Śląską, Zabrze oraz Gliwice, gdzie wpływa do Kłodnicy będąc jej prawym dopływem. Należy do dorzecza Odry.

19.09.11

Odpady chemiczne w pobliżu Julki

Niechętnie piszemy o odpadach, których nieuczciwi “przedsiębiorcy” pozbywają się  na dziko. Rejon dawnych hałd między Bobrkiem (Bytom) a Biskupicami (Zabrze) staje się na naszych oczach wielkim składem odpadów. Niestety część substancji trafia do pobliskich cieków i z nimi do rzeki Bytomki.

Na widok tego co dzieje się na granicy Bytomia i Zabrza (zaplecze dawnej Huty Bobrek) odechciewa się nawet myśleć o ekologii. Zrzuca się tu substancje ropopochodne wprost do ziemi z cystern, zrzuca się wszelkiego rodzaju chemiczne odpady stałe. Trudno działać na rzecz poprawy stanu naszych lokalnych wód powierzchniowych, kiedy obserwujemy jak chemia wpływa wprost do sąsiedniej Julki, w której tak cieszyły nas niedawno zaobserwowane żyjące ryby. Opisywany przypadek po raz kolejny pokazuje, że nikt nie potrafi sobie poradzić z dzikim składem niebezpiecznych odpadów.

Komentarze

 • ~ udus

  Nalezy zalozyc monitoring i bedzie to bardzo pomocne w ochronie tego terenu,Przed wojna byl to teren rekreacyjny.Pileczka jest po stronie wladz miasta Bytom i tyle!

 • ~ udus

  W Zabrzu jest boisko Orlik wszczerym polu sa kamery na slupach i jest jak nalezy – polecamy te rozwiazania decydentom w Bytomiu.

 • ~ Witek

  W takie miejsca powinna się Straż Miejska zapuszczać, a nie wycierać podeszwy w centrach miast pod Urzędami Miejskimi i ganiać babcie z pietruszką.
  Może na tych kartach informacyjnych są jakieś numery partii albo inne dane pozwalające producentowi stwierdzić komu to sprzedał ?

Dodaj komentarz