Rzeka

Bytomka - rzeka w południowej Polsce w województwie śląskim. Swoje źródła bierze na terenie miasta Bytom. Przepływa kolejno przez Bytom, Rudę Śląską, Zabrze oraz Gliwice, gdzie wpływa do Kłodnicy będąc jej prawym dopływem. Należy do dorzecza Odry.

09.06.11

Ryby w Bobrku!

Julka – prawobrzeżny dopływ Bytomki w dzielnicy Bobrek zwykle był ściekiem niosącym wody z dwóch oczyszczalni (Bobrek i Miechowice). Po niedawnej ich  modernizacji jakość wody w tym małym cieku radykalnie się poprawiła. Dowodem poprawy jakości wody jest jej dobra przejrzystość oraz… pojawienie się dużej ilości ryb!Komentarze

 • ~ kris

  Cześć ! Jakie to ryby jak to tylko cierniki :) )) (sic)ale to i tak bardzo dobry znak. Jeszcze niedawno można było spotkać je razem z gupikami w rzeczce tzw. “Czarnawka” w Zabrzu (odpływ z oczyszczali przy elektrowni w Zabrzu – Zaborzu) która kończyła swój bieg w stawie Bagier oś Janek a po zmianach płynie (tak im się wydaje) dalej i kończy w Kłodnicy. W zabrzu jest jeszcze jedna rzeczka wielkości Bytomki ale nie wiem jak się nazywa. Przepływa na granicy parku Świerczewskiego i Pawłowa.

  Pozdro !

 • ~ Suhy

  Cierniki czy nie, wazne ze znow pojawia sie tam zycie : )

 • ~ hasiosznup

  Ta rzeka, o której mówi kris to Czarniawka. W latach 1921-1939 stanowiła granicę między Polską (Pawłów) a Niemcami.

 • ~ Fred

  cierniki to bardzo ciekawe rybki, jako jedyne budują gniazda i opiekują się narybkiem

 • ~ Robert

  Sandacz robi podobnie.

Dodaj komentarz