Rzeka

Bytomka - rzeka w południowej Polsce w województwie śląskim. Swoje źródła bierze na terenie miasta Bytom. Przepływa kolejno przez Bytom, Rudę Śląską, Zabrze oraz Gliwice, gdzie wpływa do Kłodnicy będąc jej prawym dopływem. Należy do dorzecza Odry.

07.11.10

Porządki nad Promenadą

Wykorzystując dobrą aurę postanowiliśmy usunąć ślady wichur z ostatnich miesięcy na odcinku Promenady w Goju. Uporządkowaliśmy ten historyczny trakt z połamanych gałęzi oraz konarów. Opisywane miejsce znajduje się w Bytomiu w rejonie ul. Młyńskiej. Jeszcze w latach 40-tych XX wieku można było tu spacerować nad Bytomką.

Silny wiatr dał się ostatnio we znaki w Goju. Nie tylko Promenada została przykryta suchymi gałęziami drzew uniemożliwiając swobodne przemieszczanie się po niej. Właściwie cały ten obszar nosi ślady szalejącego ostatnio wiatru. Poświęcając kilka chwil sobotniego popołudnia wyczyściliśmy zachowany fragment Promenady z gałęzi i konarów. W pełni wyeksponowana czeka na nielicznie zapuszczających się w te okolice odważnych turystów. Poniżej zdjęcia z efektem przeprowadzonej akcji.

Kasztanowce obsadzone wzdłuż promenady tworzące charakterystyczny korytarz.

Bytom | Promenada w Goju 02

Dawna Promenada do Goja.

Bytom | Promenada w Goju 03

Dawna Promenada do Goja.

Bytom | Promenada w Goju 06

Dawna Promenada do Goja.

Bytom | Promenada w Goju 04

Widok z Promenady na odnogę głównego koryta rzeki z betonowym jazem.

Bytom | Promenada w Goju 05

Widok z Promenady w kierunku nasypu kolejowego. W tle ruiny budynku pomocniczego dawnej kopalni Florentyna (później KWK Rozbark).

Dodaj komentarz