Rzeka

Bytomka - rzeka w południowej Polsce w województwie śląskim. Swoje źródła bierze na terenie miasta Bytom. Przepływa kolejno przez Bytom, Rudę Śląską, Zabrze oraz Gliwice, gdzie wpływa do Kłodnicy będąc jej prawym dopływem. Należy do dorzecza Odry.

05.05.10

Nowa jakość bytomskiego dopływu

Rejon Rowu Miechowickiego przy Centrum Handlowym Plejada zmienia się z dnia na dzień. Czysta woda oraz atrakcyjne otoczenie być może ściągną tu wkrótce pierwszych spacerowiczów i rowerzystów. Z przyjemnością zamieszczamy materiał pokazujący zupełnie nową jakość miejsca, które dotychczas kojarzyło się z nieużytkiem i cuchnącym ściekiem.

Poprawa otoczenia w opisywanym miejscu  następuje dzięki pracom Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego realizującego projekt „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Bytom”. Inwestycja jest realizowana przy współudziale środków unijnych. Rów Miechowicki niesie oczyszczone wody z bytomskiej dzielnicy Miechowice. Stanowi prawy dopływ Bytomki.

W tej chwili dróżki dojściowe są w przebudowie. Trzeba uważać na glinę i błoto, gdyż łatwo przykleja się do butów.  Kierownik nadzorujący te prace twierdzi, że jeszcze sporo się zmieni na lepsze. Można zatem mieć nadzieję, że niebawem powstaną również dodatkowe drogi dojazdowe.
W tej chwili, by móc pochodzić po okolicy, najlepiej wyruszyć od strony Plejady – nasypem byłej wąskotorówki w kierunku Karbia. Stąd rów jest już widoczny.

źródło: Krzysztof (kazan_61)

Komentarze

  • ~ leszek

    Dobrze by było aby zrobić wzdłuż rzeczki ścieżkę rowerową

  • ~ Adamina

    Błotko jeszcze nikomu nie zaszkodziło . A buty można wyczuścić . Miło się będzie spacerować po takich ścieszkach

Dodaj komentarz