Rzeka

Bytomka - rzeka w południowej Polsce w województwie śląskim. Swoje źródła bierze na terenie miasta Bytom. Przepływa kolejno przez Bytom, Rudę Śląską, Zabrze oraz Gliwice, gdzie wpływa do Kłodnicy będąc jej prawym dopływem. Należy do dorzecza Odry.

19.04.10

Rów Miechowicki przy Plejadzie


Przedstawiamy raport z wizyty na środkowym odcinku Rowu Miechowickiego w Bytomiu w rejonie Centrum Handlowego Plejada. Są to tereny rzadko odwiedzane przez mieszkańców Bytomia. Oczyszczone ścieki z dzielnicy Miechowice są odprowadzane rowem w kierunku Bobrka, gdzie tuż za granicą miasta w Rudzie Śląskiej wpadają do Bytomki.

Zdjęcia  Rowu Miechowickiego z dnia 4.4.2010 zrobiono na hałdzie między Karbiem a Plejadą. Brzegi cieku są zabezpieczone przed osuwaniem  i rozmywaniem przy pomocy gałęzi z drzewa iglastego (faszyna). Od strony Miechowic brzegi rowu są już w całości przykryte żółtym łupkiem. Kiedy budowlańcy zakończą prace i trawa przykryje ślady po maszynach okolica zyska na uroku. Woda, która teraz tu płynie też jest czysta i nie unosi się od niej żaden nieprzyjemny zapach.

Tekst i zdjęcia otrzymaliśmy od Kamila. Wielkie dzięki.

Dodaj komentarz