Rzeka

Bytomka - rzeka w południowej Polsce w województwie śląskim. Swoje źródła bierze na terenie miasta Bytom. Przepływa kolejno przez Bytom, Rudę Śląską, Zabrze oraz Gliwice, gdzie wpływa do Kłodnicy będąc jej prawym dopływem. Należy do dorzecza Odry.

13.01.10

“Z biegiem Bytomki”

Jednym z poważniejszych problemów Bytomki jest powszechne utożsamianie jej wyłącznie ze ściekiem. Ta głęboko drzemiąca w naszych głowach świadomość utrudnia wysiłki ponownego zbliżenia się do rzeki. Mamy nadzieję, że wydawana właśnie książka ”Z biegiem Bytomki” autorstwa Leonarda Kłosa i Edwarda Wieczorka zmiękczy nasze twarde stanowisko.
Tworzy się korzystny klimat wokół zagadnienia Bytomki – rozpoczęły się inwestycje związane z rzeką, wciąż rośnie grupa ludzi zainteresowanych powrotem życia nad jej brzegi. Utrzymajmy ten wzmagający się ruch. Promocja książki odbędzie się 23 stycznia o godz. 16. w Biurze Promocji Miasta (Rynek 7). Namawiamy wszystkich zainteresowanych tematyką do uczestnictwa w imprezie.

Komentarze

 • ~ Aborygyn

  Czy wolno Autorom unikać nazwy miejscowej – Iserbach?
  Zastępować ją wymysłem niedawnych przybyszy?

  Udając się nad którykolwiek potok, miejscowi zawsze udawali się nad Iserbach!

  Czyżby tu miał miejsce ciąg dalszy procederu polskich nacjonalistów, polegający na skuwaniu z nagrobków imion
  i nazwisk tutejszych dawnych mieszkańców, tym razem czyniony względem nazw miejscowych śląskich rzek?

 • ~ Grzegorz

  Wiesz co, Aborygynie? Napiszę Ci to w Twoim języku, żebyś lepiej zrozumiał.
  Idź sie, chopie, na szpacyr do lasu. Podziwej sie, jak tam piyknie. Znojdź se nojpiykniejsze drzewo w cołkim lesie. Pomyśl se, jak to wszystko Ponbóczek fajnie urządził. A potym piźnij tym swoim łebem w te drzewo z cołkiyj siły. Jest szansa (niywielko, ale jednak) że ci sie tam coś poprzestawio nazod na swoje miejsce i nie bydziesz wiyncyj fanzolił takich gupot.

  Trzym sie.

  PS
  Zarówno Edward Wieczorek jak i Leonard Kłos są rodowitymi Ślązakami. Idź do nich i powiedz im, że “zdradzili sprawę”, bo mieli napisać “Z biegiem Iserbachu”, a napisali “Z biegiem Bytomki”.

Dodaj komentarz