Rzeka

Bytomka - rzeka w południowej Polsce w województwie śląskim. Swoje źródła bierze na terenie miasta Bytom. Przepływa kolejno przez Bytom, Rudę Śląską, Zabrze oraz Gliwice, gdzie wpływa do Kłodnicy będąc jej prawym dopływem. Należy do dorzecza Odry.

04.09.09

Projekt Wydziału Ekologii

Z pomysłem uporządkowania terenu nad Bytomką w okolicy Kolonii Zgorzelec i ul. F. Modrzewskiego wyszedł Wydział Ekologii Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Na łamach Życia Bytomskiego nr 35 z dnia 31.08.2009 r. opisane zostało planowane na 2010 r. przedsięwzięcie.

Wydział Ekologii przewiduje m.in. budowę ścieżek dla pieszych i rowerzystów, ustawienie ławek, budowę placyków dla małej architektury. Ponadto przez rzekę ma zostać przerzucony podwieszany mostek. Jak czytamy, termin realizacji projektu przypada na przyszły rok, a finansowanie ma się odbyć ze środków unijnych.

Komentarze

 • ~ Krzysztof

  Bardzo pokrzepiające wieści. Trzeba uswiadomić ludzi, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan naszego najbliższego środowiska.
  Może wtedy będą podchodzić do otoczenia z większym szacunkiem.
  Dla porównania, jak działaja inni – link :
  http://www.klubgaja.pl/zaadoptuj_rzeke/
  Pozdrawim – Krzysztof.

 • ~ Ailanthus

  Zagospodarowanie tego terenu to dobry pomysł pod warunkiem, że nie zniszczy to naturalnych walorów tego terenu. W tych okolicach mozna spotkać bogate ptactwo wodne (min. gniazduje tam czapla siwa). Np. mieszkańcy pobliskich ogródków działkowych zrobili sobie w tej okolicy wysypisko śmieci. Smród latem unosi się na wiele metrów.

Dodaj komentarz