Rzeka

Bytomka - rzeka w południowej Polsce w województwie śląskim. Swoje źródła bierze na terenie miasta Bytom. Przepływa kolejno przez Bytom, Rudę Śląską, Zabrze oraz Gliwice, gdzie wpływa do Kłodnicy będąc jej prawym dopływem. Należy do dorzecza Odry.

27.02.09

Bytomka w oczach przedszkolaków

Na początku stycznia rzeka.org wsparła projekt dzieci z Przedszkola nr 48 z Oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu. Inicjatywa koordynowana była przez panią Anię Krzyżanowską i Krystynę Antecką.

Przedszkole wzięło udział w proekologicznej międzynarodowej akcji Let’s give Breath to Earth! naświetlającej dzieciom w wieku 5-7 lat problemy naszej planety. Przedszkole współpracuje z placówkami partnerskimi w Grecji, Wielkiej Brytanii i USA.

Prezentujemy rysunki przedszkolaków z grupy VII “Muchomorki” wykonane w ramach wspomnianego projektu. Sposób, w jaki najmłodsi postrzegają wodę w naszym otoczeniu nie pozostawia złudzeń, że chcą oni żyć w czystym otoczeniu i dzielić je z innymi stworzeniami. Dzieci zdecydowanie odrzucają dzisiejszy stan naszej Bytomki!

“Czysta rzeka”, autor: Ola J., Maja K.

“Czysta rzeka”, autor: Dominik, Kacper

“Czysta rzeka”, autor: Justynka, Maja R.

“Brudna rzeka”, autor: Gosia, Martyna, Wiktoria

“Brudna rzeka”, autor: Miriam, Mateusz

“Brudna rzeka”, autor: Jakub O.

Opiekunowie przygotowali interesujący pokaz multimedialny – impresję dokumentalną adresowaną nie tylko do młodego odbiorcy. Zestawienie odpowiednio dobranych fotografii i tekstu uświadamia, że nie możemy dłużej pozostawać bierni. Rzeka potrzebuje pomocy!

Przedszkolakom i ich opiekunom życzymy dalszego zaangażowania w projekty budujące świadomość ekologiczną.

Źródła:
1. Prace dzieci z Przedszkola nr 48 z Oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu
2. Anna Krzyżanowska: Impresja dokumentalna ”Rzeka Bytomka”

Komentarze

  • ~ Animada

    Ale i tak rysunki są najładniejsze :)

  • ~ mamamuta

    brawo dzieciaki !!! – rośnie nam pokolenie ekologów a może plastyków? Sliczne prace jeszcze raz brawo

Dodaj komentarz