Rzeka

Bytomka - rzeka w południowej Polsce w województwie śląskim. Swoje źródła bierze na terenie miasta Bytom. Przepływa kolejno przez Bytom, Rudę Śląską, Zabrze oraz Gliwice, gdzie wpływa do Kłodnicy będąc jej prawym dopływem. Należy do dorzecza Odry.

25.09.08

Kąpiel w Bytomce

Jak czytamy w Życiu Bytomskim z dn. 22.09.2008 trzech lekko podchmielonych mężczyzn zaryzykowało kąpiel w naszej rzece. Do zdarzenia doszło 16 września niedaleko ul. Łagiewnickiej.W czasie załatwiania potrzeb fizjologicznych nad brzegiem rzeki zarwała się skarpa i dwóch nieszczęśników wpadło do wody. Trzeci próbując ratować towarzyszy również wylądował w rzece. Wysokie i zabłocone skarpy utrudniały wydostanie się na brzeg mimo stosunkowo płytkiej wody. Dzięki pomocy z zewnątrz wyziębionych poszkodowanych wyratowano z opresji. Cieszymy się, że podejmowane są pierwsze próby kąpieli Bytomce.

Komentarze

  • ~ Bozena

    ..no no …powinni dostac medal za odwage? ciekawe czy przezyli :]

  • ~ Rafal

    To przecież smieszne jest aby ludzie mogli kąpać się w tej rzece,jednoczesnie chcialbym pozdrowic ludzi zrzeszonych w organizacji RZEKA.ORG ktorzy ciągle starają się przywrocić rzekę BYTOMKE do życia lub chociaz do sprawnego funkcjonowania.

Dodaj komentarz